Regularne pranie dywanów i wykładzin pozwala na zachowanie ich wyglądu, wpływa na świeżość oraz higienę. Nawet w przypadku stwierdzenia przez nas, że dywan wcale nie jest brudny, jest to błędna ocena, ponieważ zanieczyszczenia dla nas najgroźniejsze są po prostu niewidoczne dla oka. Jak więc dbać o otoczenie w naszym domu?

Czemu warto czyścić dywany?

Po pierwsze ze względu na zanieczyszczenia, które się w nim znajdują. Mamy do czynienia z tymi widocznymi dla nas na pierwszy rzut oka, czyli pozostałości pokarmu (np. okruszki), sierść naszego pupila, włosy, piasek, który każdego dnia nosimy pod naszymi butami do domu, a także różnej wielkości plamy. Zanieczyszczeniami niewidocznymi dla naszego oka są przede wszystkim roztocza, bakterie i grzyby stanowiące zagrożenie dla naszego zdrowia.

Urządzenia Kärcher

Kärcher to wiodąca marka na rynku w produkcji urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody. Firma ta to synonim pomysłowości i innowacyjności co udowadniają również przyrządy przeznaczone do czyszczenia dywanów i prania wykładzin. Należy tutaj przede wszystkim wymienić odkurzacze ekstrakcyjne oraz odkurzacze z filtrem wodnym. Pierwsze z nich idealnie sprawdzą się w trakcie czyszczenia dywanów, a pranie wykładzin stanie się przyjemnością. Można je także wykorzystać do prania tapicerki samochodowej bądź meblowej - odsysają suche zanieczyszczenia i dokładnie zbierają wodę. Druga grupa, czyli odkurzacze z filtrem wodnym to opcja przeznaczona głównie dla alergików oraz właścicieli zwierząt domowych. Pozwala na dokładne wyczyszczenie dywanu, wykładziny i podłogi szczególną uwagę przykładając do pozbycie się roztocz, pyłków i zarodników grzybów z naszego otoczenia. Wyposażony jest również w wielostopniowy system filtracji, dzięki czemu powietrze wydobywające się z tego sprzętu jest znacznie czystsze od tego, zawartego w pomieszczeniu.

dywan - poznań

Proces czyszczenia dywanów i wykładzin

Czyszczenie ekstrakcyjne można podzielić na cztery etapy. Rozpoczynamy od czyszczenia wstępnego, czyli spryskania powierzchni przeznaczonych do czyszczenia roztworem za pomocą dyszy ekstrakcyjnej przyrządu. Należy odczekać około 10 minut, aby środek został w pełni wchłonięty w strukturę dywanu. Kolejnym etapem jest pranie polegające na przemieszczaniu dyszy po dywanie czego skutkiem będzie odessanie rozpuszczonego brudu. Następnie należy wypłukać dywan przy użyciu czystej wody i ponownie odessać brud. Ostatnią czynnością jest dokładne odkurzenie po wyschnięciu powierzchni poddanych wcześniej czyszczeniu.

Czyszczenie dywanów w warunkach domowych to zajęcie, na które trzeba poświęcić znaczną ilość czasu i energii. Proces jest bardzo meczący, a wykonanie wszystkich czynności najlepiej jak potrafimy nadal nie gwarantuje nam wspaniałych efektów. Warto skorzystać z usług firm zajmujących się branżą sprzątającą. "Karcher-Poznań24" to najlepszy wybór - czyszczenie dywanów metodą ekstrakcji w ich wydaniu to deklaracja świetnie wykonanej pracy - nasz dywan nie tylko zostanie profesjonalnie wyczyszczony, ale także zyska drugie życie.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą „czyszczenie karcherem w Poznaniu˝, jeśli nie posiadasz dostępu do Karchera, a chcesz wyczyścić wykładzinę i dywan