Cotygodniowe odkurzanie powierzchni podłogowych jest standardowym elementem regularnych porządków domowych. Jednak odkurzacz pozbywa się zanieczyszczeń tylko i wyłącznie z powierzchni dywanu lub wykładziny, nie naruszając brudu zgromadzonego między włosiem. A to właśnie to miejsce jest odpowiedzialne za gromadzenie się ogromnej ilości mikroorganizmów i kurzu, które nie są nawet widoczne gołym okiem. Dlatego przynajmniej dwa razy do roku wskazane jest by dywany poddać czyszczeniu specjalnym odkurzaczom piorącym. Dlaczego warto to robić?

Jeżeli czystość w domu to priorytetowa kwestia wśród ich mieszkańców, powinni oni wiedzieć, że nie gruntowne sprzątanie nie kończy się na cotygodniowych porządkach. Mycie okien, podłogi czy pranie dywanów powinny należeć do regularnie wykonywanych czynności, by ustrzec się przez głęboko zakorzenionym brudem, którego później trudno będzie się pozbyć. Szczególnie narażoną na osiadanie dużych ilości brudu powierzchnią jest dywan i to czyszczeniu jego należy poświęcić dużo uwagi. W tym celu warto zainteresować się możliwościami odkurzaczy piorących lub zapoznać się ze sposobami ręcznego prania.

Pranie dywanu, wykładziny czy tapicerki zawsze stanowi nie lada wyzwanie dla użytkownika. Jest czasochłonne, wymaga użycia odpowiedniego sprzętu i drogich preparatów. Niestety efekt, który otrzymamy zwykle nie spełnia naszych oczekiwań. Jak więc w domowych warunkach przeprowadzić proces prania w taki sposób, aby wyniki naszej pracy były więcej niż zadowalające?

Odkurzanie jest dobrym sposobem na pozbycie się widocznych kłaczków kurzu czy ziarenek piasku z powierzchni dywanu, ale na dłuższą metę nie pozostawia go dokładnie wyczyszczonego. Struktura dywanu sprzyja bowiem wchodzeniu zanieczyszczeń głęboko między dywanowe włosie, skąd bardzo trudno usunąć je zwykłym odkurzaczem. Do zabrudzeń wynikających z codziennego użytkowania, dochodzą jeszcze ewentualne plamy z płynów. Dlatego do corocznych wielkich porządków, obok takich obowiązków jak mycie okien czy polerowanie podłóg, koniecznie trzeba dołączyć regularne pranie dywanów. Są na to różne sposoby.

Dywany to niezwykle istotny element wyposażenia pokoju dla dziecka. Zalet wynikających z posiadania dywanu jest niezwykle wiele- przede wszystkim są one świetnym elementem dekoracyjnym, które zwiększa przytulność danego pokoju. Co więcej, w przypadku małych dzieci, poprawiają dodatkowo bezpieczeństwo, sprawiając, że każda chwila maluszka, który bawi się na podłodze staje się bardziej komfortową.